Pár tipů na materiály, co v zimě a na podzim zahřejí

Pár tipů na materály co v zimě a na podzim zahřejí

V tomto článku vám pomůžeme s pár tipy na teplé oblečení a představíme vám teplé materiály, ze kterých si doma můžete ušít originální kousky. Závěr roku neodmyslitelně patří k podzimním a zimním radovánkám a i když občas svítí sluníčko, teploměr ukazuje, že je čas se pořádně obléct. Ne však vždy v obchodech narazíme přesně na oblečení, které by bylo podle našich představ.

Většina žen by se ráda zahalila a uvítala by v šatníku oblečení s ideální délkou ke stehnům a nebo triko s všitým rolákem. Ne, vždy se tyto kousky podaří najít a ulovit. Šití nabízí možnost vlastní tvorby a mnohdy může být pro nás zábava i poučným zážitkem. Nebudeme však lhát, šití může být i nepředvídatelným projektem k vytouženému výsledku. Jak se říká – “cvik dělá mistra“, v šití to platí dvojnásob. Časem si osvojíte svoje techniky, které vám pomohou dovést dílo ke své spokojenosti ba i k dokonalosti.

Jaké teplé oblečení se nejčastěji šije?

Ani v chladnější části roku není potřeba sedět doma u krbu a popíjet teplý čaj. Máte-li v plánu v zimě vyrazit lyžovat nebo na podzim pouštět draka, dnes je tolik variací do čeho se obléknout. Od vest, přes šály, šátkošály, čepice z různých materiálu, zateplených legín, punčocháčů či rukavic až po funkční termo prádlo. Být v teple a zároveň trávit čas v přírodě, je bezesporu ten nejlepší lék na všechny neduhy, relax a odpočinek. Pokud jste novopečený rodič a vozíte ještě kočárek, určitě uvítáte takový rukávník.

Jaké materiály zahřejí?

Na trhu je celá řada materiálu, jde jen o to vědět, jaký druh oblečení budete šít. Mezi nejoblíbenější materiály patří především softshell. Jedná se o velmi praktickou tkaninu, která je ideální do větru, deště a podzimních plískanic. Navíc se skládá z několika vrstev, což pomáhá vytvářet do jisté míry ochranu před větrem, tepelnou izolaci a funkčnost. Využívá se zejména na oblečení softshellových bund či kalhot a nadchne milovníky outdoorových aktivit. Na trhu je několik variant. Na rubové straně muže být fleece. Beránek či svetrovina. Dalším oblíbeným a hřejivým materiálem je warmekeeper. Z rubové strany má hustý jemný chloupek, který je vysoký zhruba 3 mm. Oblíbený je pro svojí hebkost a svojí strukturou se hodí na zateplené legíny, čepice, cardigany i hodně teplé mikiny. Mezi velmi hřejivý materiál patří fleece. Je měkký, některý může i lehce pružit. K dostání jsou různé šířky a gramáže, která udává tloušťku materiálu. Dalším teplým materiálem je například svetrovina či počesaná teplákovina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *