Růst zoubků u dětí

Růst zoubků u dětí: Nepříjemná bolest!

Růst zoubků u dětí bývá nepříjemný proces, který trápí nejenom děti samotné, ale i jejich rodiče. Právě ti to mnohdy prožívají více, protože mají obavy, zda celý proces bude probíhat hladce či nikoliv. Kromě toho velké množství rodičů začne panikařit ve fázi, kdy u své kamarádky vidí, že jejich dítě už má první zoubky, zatímco oni stále čekají, přitom věk dítěte je téměř totožný. Nemusíte se ničeho obávat, nikde není psáno, kdy přijde první zoubek, a tak nějaký ten měsíc navíc nehraje žádnou roli.

Růst zoubků u dětí

Proces je běh na dlouhou trať. Jde o několikaměsíční boj, kdy se jakožto rodič modlíte, aby to už bylo za vámi a dítětem. Bohužel, proces není možné nijak urychlit. Budete se tedy muset připravit na špatné nálady svého dítěte. Na první příznaky je možné narazit mnohdy už během 3 nebo 4 měsíce. Poznat to můžete díky několika příznakům. K těm nejčastějším patří například vodnatá rýma nebo zvýšené slintání. Dítě nemá navíc vůbec žádnou chuť jíst. Neustále brečí a je neklidné. Stavy se objevují a následně zase mizí. Je to normální proces růstu zoubků u dětí.

Pozor, nikde není stanoveno, že musí první zoubek přijít kolem 4 měsíce života. U některých dětí se mohou začít objevovat první zoubky až po 6 měsících života. (Jak uvádí katalog-stomatologu.cz) Další část dětí naopak první zoubek v pusince ucítí až po jednom roce či později. Není to nijak stanoveno, a tak není potřeba panikařit. Kromě výše uvedené vodnaté rýmě a slintání patří k dalším příznakům také nepříjemně zapáchající a zároveň řídká stolice a červené tvářičky. Růst zoubků u dětí je často označován za jeden z nejnáročnějších bojů, se kterým se vaše dítě setká. Je důležité také zmínit fakt, že během tohoto období dítě ztrácí imunitu. Ta je snížená. Dítě může být častěji nemocné.

Jak lze dítěti alespoň trochu ulevit?

Dítě cítí, když jsou jeho rodiče nablízku. To je jeden z nejdůležitějších věcí, které musíte splňovat. Dítě musí cítit zejména matku. Mluvte na něho, hlaďte ho nebo chovejte. Všemi těmito věcmi dokážete výrazně ulevit svému dítěti. Růst zoubků u dětí, jak už víte, je opravdu náročný. Důležité je tedy dodávat dítěti i dostatečné množství tekutin. Tekutiny jsou základem téměř při jakémkoliv problémů nebo onemocnění. Tento boj vás bude stát mnoho sil.

Dítěti můžete pořídit i léčivé gely, které mají znecitlivující účinky. Dokážou bojovat také s bolestmi, takže je dobré tyto léčivé gely dítěti pravidelně mazat, a to podle doporučení výrobce. Dále pořiďte dítěti také dentální gely. I ty vám pomohou při boji s růstem zoubků. Nástup účinku bývá většinou do 25 minut. Nezapomeňte také na přírodní produkty proti horečce. Jde o jeden z dalších méně častých příznaků. Nepříjemná horečka ale může mít negativní dopad na spánek dítěte. Pro lepší spánek je dobré dítěti dopřát přírodní léčivý produkt na horečku, dentální gel a léčivý gel.

Období růstu zoubků je náročné pro rodiče i děti. Ale věřte, že za pár dnů se děťátko zklidní, teplota i chuť k jídlu se vrátí do normálu. (Jak uvádí internetový portál Drmax.cz).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *