Když se šití stane zábavou

Když se šití stane zábavou

Určitě se u každého z nás objeví činnost, která nás neskutečně baví a naplňuje. Mezi přáteli máme třeba rybáře, v rodině včelaře, kamarádku co ráda peče dorty na oslavu narozenin nebo syna co rád fotí. Šití je však koníček, který baví kdekoho a má u nás velmi zakořeněnou tradici. Pokud jsi však začátečník a nevěříš si, dodej si odvahu slovy – „Hej, zvládneš to“. Je zcela pochopitelné, že ze začátku měl obavy každý, ale budeš-li otálet se vším, nikdy se nikam neposuneš. Máš-li chuť, neváhej a směle se pusť do práce. Schopnost naučit se šít vlastní módu, opravit si či zakrátit oblečení nebo ušít si nové potahy na podsedák povedou k osobní radosti z provedeného výsledku.

Co potřebuji, abych mohla začít šít

Šíti je koníček, který nám nejen pomáhá vyplnit volný čas, ale také podporuje kreativní tvoření a výsledkem mohou být krásné i praktické věci. Šití nám zkrátka umožňuje jedinečnou formu našeho vkusu a fantazie a lze ho praktikovat v každodenním životě. V první řadě je potřeba si položit pár otázek a podle toho si vybrat ten neideální šicí stroj. Je důležité si uvědomit co chci šít, jak často chci šít aco od šicího stroje vyžaduji. Budu potřebovat někdy obšít knoflíkovou dírku? Budu používat ozdobné stehy? Budu šít spíše oblečení nebo se časem vrhnu do složitějších akcí, jako je vlastní kabelka a budu potřebovat prošít více vrstev? Některé šicí stroje jsou vybaveny ramenem, samonavlékací nití nebo automatické odstřihnutí nitě po došití. Tyhle všechny vychytávky jsou určitě praktické a mohou se hodit. Dále určitě do základní výbavy budete potřebovat šicí patky, základní barvy nití a jehly. Pak už postačí si vymyslet jen co chci ušít a podle toho nakoupit potřebnou metráž. Teplákovina s potiskem je ideální na teplákové soupravy, čepice i legíny, úplety se hodí na trika, a třeba softshell na funkční oblečení. Z plátna ušijete ubrusy, utěrky, povlečení nebo chňapky do kuchyně.

Co však mnohým z nás může zabránit v pokusu o tento koníček, je skutečnost, který vyžaduje pořízení šicího stroje. Tato investice by vás neměla odradit od touhy po tomto úžasném koníčku. Využít k tomu můžete Vánoce či své narozeniny. Pakliže se z počátku zdráháte a nejste si jisti, zda vás tato aktivita bude bavit, můžete se podívat po inzerátech a zakoupit šicí stroj z druhé ruky. Bez ohledu na to, zda jste se základy neučili od babičky nebo maminky a nikdy jste nic nešili, nemusíte se obávat těchto neznalostí. Návodů je na internetu dnes tolik, že ušijete prakticky cokoliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *