Tipy, jak trávit večery

Tip, jak trávit dlouhé večery

Po létě plné atrakcí, zábavy a dovolených jsme plný dojmů a s přicházejícím zimním počasím a prohlubování delších nocí se ubíráme více k trávení času doma. A proto vám přinášíme pár tipů, jak neproležet zimní období u televize, zažít plno zážitků a vyprostit nudu. Ale i podzim může být krásný. Střídá se počasí, kdy svítí sluníčko a to láká jít ven, na druhou stranu však přibývá chmurných a trných dní, a to se právě raději zabalíme do deky k teplému čaji a zatopíme v krbu.

Jak využít dlouhé večery doma?

Mnozí z nás si neuvědomují, že ke konci roku je venku brzo tma, a to znamená že dny, kdy je světlo jsou kratší. Tento důvod však nestojí v cestě podnikat s rodinou venkovní procházky či si jít ven zaběhat. Kdo rád houbaři, může ještě na podzim vyrazit do lesa na houby. Ženy jistě rády uvítají podzimní a zimní dekorování domovů, a proto se také nabízí jít s košem do lesa pro materiál. K výzdobě pomohou šišky, větve, spadané listí či šípek. Březové proutí zase poslouží k umotání věnce. Pokud rádi sportujete, můžete si přizpůsobit harmonogram k pravidelnému běhání. Pokud žijete ve městě, můžete zavítat do kavárny, ať už s přáteli či pouze s knížkou v ruce na výjimečně dobré kafé a něco dobrého na zub. Pro dobrou náladu určitě poslouží nákupy v nákupních centrech, ale ne každý je příznivcem nakupování. Kutilové mohou vyrobit doma ptačí budku a připravit tak dobroty, které jistě uvítají ptáčci především v zimním období. Mezi další tvůrčí činnosti patří skládání puzzle a společenské hry. Kdo rád rybaří, může vyrazit i s povolenkou na ryby nebo se může zúčastnit rybářských výlovů konající se zejména na podzim.

Co dělat doma místo sledování televize?

Kdo rád šije a chce mít něco vlastního a originálního, nesmí zapomenout usednout za šicí stroj. I když nejste zrovna vyučení v oboru, a uvažujete o koupi šicího stroje, neváhejte, budete nadšeni. Místo sledování televize využijte svůj volný čas pro novou vášeň. Teplákovina s potiskem vám pomůže mít pohodlnou vlastní mikinu či tepláky na doma, warmekeeper vám umožní mít teplé legíny na ven. Ušít můžete cokoliv, jelikož dostupných materiálů pro šití je nespočet. Dalším tipem je malování, pečení, háčkování nebo vyšívání. Investovat můžete svůj čas třeba do svého seberozvoje. Poslechnout si audioknihu nebo se učit cizí jazyk. Pokud chodíte bez cíle, snažte se najít si jakoukoliv práci, ať neupadáte do apatie.

Věřím, že jsme tipů dali nespočet a ostatní je už na vaší chuti. Ať
vám zima nezkazí dobrou náladu v aktivitách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *